Kiedy uczucia nabierają kształtu. Czyli o tym jak to, co czujemy zapisuje się w naszym ciele.

 kiedy uczucia nabierają kształtu blog

To uczucia decydują o tym, czy nasze ciało jest spięte czy rozluźnione.

Przez to, co czujesz, kulisz się i unikasz lub idziesz śmiało przez życie wyprostowana/y.

Ciało zapisuje wszystkie przeżycia zgromadzone w ciągu twojego życia. Gromadzi je w tkankach, mięśniach i narządach. Wytycza określone ścieżki i wpływa na twoje funkcjonowanie.

 

 

 

Bliżej siebie...

IMG 3801.jak zmniejszyc fotke pl

Kiedy jestem bliżej siebie… bardziej czuję siebie, bardziej słyszę siebie, bardziej wierzę w siebie.

Kiedy jestem bliżej siebie przestaję szukać na zewnątrz, poza sobą. W sobie odnajduję obfitość, rozmaitość i rozwiązania.

Kiedy jestem bliżej siebie, rozpuszcza się we mnie to, co niewygodne. To, przed czym uciekam, czego wolałabym nie czuć.

 

 


Oblicze emocji... Jak wpływają na Twoje ciało i życie!

55737031 s

Emocje są czymś ludzkim, są częścią nas. Są potężną siłą, popychającą nas w różnych kierunkach.

Odczuwanie emocji jest jak najbardziej zdrowe i naturalne.

Wszystkie emocje mają pewną energię (siłę działania). Wiele niewyrażonych emocji jak lęki, niepokoje, złość, zazdrość są bardzo silnym przeżyciem. Tak silne emocje szukają ujścia. Jeżeli tego ujścia nie zapewnimy, wyprodukowana energia nie znika bez śladu.

Większości z nas nikt nigdy nie uczył jak pracować z emocjami, jak je wyrażać i uwalniać, aby nie ranić siebie i innych. A byłoby zupełnie inaczej, gdybyśmy mieli większą wiedzę na ten temat. Dlatego zapraszam Cię do lektury!


Przebaczenie - czy na pewno potrafisz to zrobić?

15269166 mZdolność przebaczania jest początkiem wszystkiego. To niezbędny element, aby doświadczyć zdrowia w pełni. Jednak nie zawsze potrafimy przebaczyć. Wymaga to od nas zaangażowania i szczerości. Należy skonfrontować się ze wszystkimi uczuciami, które są w nas. Takie obnażenie się przed sobą samym nie jest proste, ale jest możliwe!

Jest wiele spraw, których nie możemy innym przebaczyć. Każda z tych spraw niesie ładunek emocjonalny w postaci żalu, bólu, urazy, które osadzają się w ciele.

Przebaczenie nie oznacza, że to, co ktoś zrobił przestaje być faktem i nie neguje tego, że zostaliśmy zranieni. Przebaczenie oznacza, że już nie niesiemy dłużej bólu związanego z tym, co nam ktoś zrobił.

 

Stres - może przyczyna jest w Tobie a nie na zewnątrz?

43395034 m

Stres jest reakcją emocjonalną na wyzwalający go bodziec. Uwarunkowany jest przez to, jakie mamy napięcia emocjonalne i przekonania. Negatywne skutki stresu są wyłącznie zasługą naszych własnych emocji.

Dziś bardzo wiele poświęca się tematyce stresu. Mówi się o stresie pozytywnym i negatywnym. Pozytywny to ten, który pobudza nas do działania i trwa tylko przez pewien moment. Negatywny to ten, który trwa długo i powoduje skutki uboczne w postaci napięć w ciele, zablokowaniem działania, przyspieszonych reakcji, prowadzący nawet do chorób.

Stres, który towarzyszy nam systematycznie, a jest stosunkowo niewielki również wpływa bardzo niekorzystnie na stan naszego zdrowia i sieje dużo większe spustoszenie w naszym ciele niż ten silny jednorazowy.

Stres wyczerpuje nasz organizm. Powoduje, że się spalamy i wypalamy.