Podczas mojej pracy i codziennego życia widzę ogromną zależność naszego zdrowia, samopoczucia i powodzenia w życiu od naszych myśli, emocji, przekonań i tego czy coś z tym zrobimy czy też nie.

Dlatego od wielu lat poszukiwałam metod integralnych, które wpłyną na te wszystkie sfery naszego życia. Szukałam także technik, które skutecznie zmienią sposób myślenia, aby to budowało nasze życie i przynosiło oczekiwane rezultaty.

Znalazłam rozwiązania będące odpowiedzią na moje poszukiwania. Wdrażałam je w życie i przez to mogę pozbywać się swoich ograniczeń i przekonań, które mi nie służą, aby zacząć żyć tak, jak w głębi serca naprawdę pragnę.
I cieszę się z tego, że teraz mogę również innym towarzyszyć w ich przemianach, kiedy zwracają się do mnie o pomoc. Czuję ogromną radość widząc ludzi znów uśmiechniętych, szczęśliwych i spełnionych.

Życie jest dla mnie podróżą, podczas której każdego dnia odkrywam siebie na nowo. Każda napotkana osoba uczy mnie czegoś nowego. Codziennie jest jakiś powód do radości.

Najwyższą wartością w życiu jest dla mnie miłość. Miłość rozumiana nie jako uczucie romantyczne pełne uniesień, ale miłość jako doświadczenie, sposób bycia i coś co nas wyraża, emanuje z nas i powoduje, że kierujemy się sercem.

monika-andrzejewska

Ciało dla mnie to nie tylko fizyczność, ale również umysł (myśli) i emocje oraz coś subtelnego niewidocznego dla oka, co scala to wszystko w jedną niepowtarzalną całość. Organizm ludzki posiada wrodzoną inteligencję. Aby mógł z niej w pełni korzystać, należy dbać o swobodny przepływ sił życiowych (poprzez odpowiednią praktykę z ciałem), prawidłowe odżywianie oraz odpowiedni sposób myślenia. Wtedy przestajemy mieć ograniczenia, zaczynamy żyć pełniej i osiągamy to, co chcemy.

Od kilkunastu lat medytuję i praktykuję ćwiczenia fizyczne, będące połączeniem ćwiczeń Wschodu i Zachodu, które wzmacniają ducha i regenerują ciało fizyczne. Kocham tańczyć i gotować. Moją miłością taneczną jest Kizomba, Semba oraz UrbanKizz. Jeśli chodzi o jedzenie, uwielbiam kuchnię wegańską i gotowanie zgodnie z Kuchnią według Pięciu Przemian.

Ukończyłam studia magisterskie na UAM o specjalizacji Komunikacja Społeczna, Studia Podyplomowe SWPS z zakresu Seksuologii, Europejską Szkołę Shiatsu, 7-stopniowy kurs Dietetyki Profilaktycznej i Leczniczej według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej oraz Kinezjologię Stosowaną. A także szkolenia terapeutyczne i trenerskie z zakresu Technik Wolności Emocjonalnej (EFT), 3-stopniowy Kurs Mistyki oraz szereg kursów technik mentalnych i Mindfulness a także wiele innych (minerałoterapia, fitoterapia, moksoterapia, aurikuloterapia, Totalna Biologia).

Interesuje mnie szeroko pojęta tematyka pracy z ciałem i umysłem, dlatego swoją wiedzę cały czas zgłębiam na licznych kursach i warsztatach. Kocham przyrodę, szczególnie bliskie mojemu sercu są góry i las.