Zapraszamy Ciebie na ceremonię odblokowania i harmonizacji czakr poprzez oddech, na której dzięki oddechowi i medytacji odblokujesz przepływ energii w swoich czakrach.

Czym jest taka ceremonia?

Ceremonia odblokowania i harmonizacji czakr poprzez oddech jest formą holistycznej pracy w systemie CUD (Ciało-Umysł-Duch), która odbywa się w kameralnej grupie osób ze wsparciem terapeutycznym prowadzących.

Naszą intencją jest to, abyś doświadczył/a tego CUDu, którym jesteś. Chcemy, abyś nawiązał/a pełną łączność ze sobą i wszystkimi sferami swojego istnienia. A wszystko po to, aby odczuć lekkość i radość płynącą z życia.

Każdy z nas posiada wspaniały system o nazwie CUD, czyli CIAŁO-UMYSŁ-DUCH. Jednak nie każdy umie z niego korzystać. Wielu z nas żyjących w świecie zachodnim za bardzo przykłada wagę do umysłu, zaniedbując sfery ciała, a zwłaszcza ducha (oddechu). A jeśli już dba o ciało, to często poprzez forsujące ćwiczenia, które nie są korzystne.

odblokowanie-czakr-09

Ciało i duch zaczynają wtedy dawać sygnały, jakby chciały powiedzieć „zauważ mnie”. Jak ich nie słuchamy i nie reagujemy, z czasem zaczyna chorować (wtedy mówi się, że ciało „krzyczy chorobą”). Zanim jednak choroba objawi się w ciele fizycznym, znajduje się w ciele energetycznym jako tzw. nierównowaga. Tą nierównowagę da się odczytać przez różnego rodzaju symptomy, jak np. złe samopoczucie, pewne dolegliwości i bardzo często na tym etapie można zapobiec pogłębianiu się nierównowagi i zaistnieniu choroby.

Czym są czakry?

Na poziomie fizycznym czakry odpowiadają gruczołom dokrewnym, jednak nie można powiedzieć, że są jakąkolwiek częścią ciała, gdyż istnieją w obrębie ciała subtelnego. Czakry są niczym innym, jak metafizycznymi wirami energii, które blokują się poprzez trudne doświadczenia emocjonalne. Energia płynie z umysłu, a umysł i myśli wpływają na materię fizyczną, co wyjaśnia jak istotny jest związek umysłu z ciałem w utrzymaniu zdrowia na wszystkich płaszczyznach.

Praca z czakrami to wyzwolenie się z ograniczających wzorców, które tkwią w Twoim ciele lub umyśle a tym samym porzucenie nawykowych zachowań.

Każda z czakr ma inny kolor i odpowiada za inny aspekt naszego istnienia.

Czakra
podstawy

Ma kolor czerwony, znajduje się u podstawy kręgosłupa. Odpowiada za zaspokojenie podstawowych potrzeb w naszym życiu. Związana jest z przetrwaniem. Zaliczamy tu kości, stawy, materię (finanse). Zawiera się tu również połączenie z przodkami. Gruczołem dokrewnym są nadnercza.

Czakra
seksualna

Ma kolor pomarańczowy, znajduje się pod pępkiem. Odpowiada za seksualność, twórczość, płodność we wszystkich aspektach życia. Gruczołem dokrewnym są jądra u mężczyzn, jajniki u kobiet.

Czakra splotu
słonecznego

Ma kolor żółty, znajduje się nad pępkiem. Odpowiada za pracę układu pokarmowego, poczucie własnej wartości oraz pewności siebie. Gruczołem dokrewnym jest trzustka.

Czakra
sercowa

Ma kolor zielony, znajduje się nad mostkiem. Związana jest z szeroko pojętą miłością, odpowiada za relacje ze sobą i innymi. Gruczołem dokrewnym jest grasica.

Czakra
gardłowa

Ma kolor niebieski, znajduje się na w gardle. Odpowiada za komunikację i wyrażanie się. Tego, czy jesteśmy usłyszani, czy umiemy się określić, powiedzieć o swoich potrzebach uzależnione jest od tej czakry. Gruczołem dokrewnym jest tarczyca.

Czakra
trzeciego oka

Ma kolor indygo, znajduje się na czole między oczami. Odpowiada za dobre widzenie, wyobraźnię, za obranie jasnej i klarownej drogi na życie. Tutaj mieści się intuicja. Gruczołem dokrewnym jest przysadka mózgowa.

Czakra
korony

Ma kolor fioletowy, znajduje się na szczycie głowy. Związana jest z wiedzą i zrozumieniem. Odpowiada za łączność z Twoją strefą duchową, z tym, co nieograniczone. Dla jednych będzie to z Bogiem, dla innych z kosmosem. Gruczołem dokrewnym jest szyszynka.

Jak działają czakry?

Chcąc pozostać w stanie zrównoważonym, każda z siedmiu czakr powinna swobodnie przepuszczać energię do gruczołów dokrewnych, z którymi jest powiązana. Gdy tak się nie dzieje, nasze ciało jako całość (ciało, umysł, duch) nie jest w homeostazie. Objawia się to dysfunkcjami na polu fizycznym, psychicznym czy umysłowym. Aby wprowadzić harmonię do naszego ciała, należy odblokować przepływ energii, uwalniając się od trudnych przeżyć emocjonalnych, zapisanych w naszym ciele. Nie wszystkich jesteśmy świadomi, jednak ciało pamięta je doskonale. Dlatego najlepszym narzędziem do odblokowania przepływu jest oddech, praca z ciałem fizycznym oraz medytacja. Te wszystkie trzy sposoby pracy wykorzystamy podczas naszej ceremonii.

Dlaczego połączymy pracę z oddechem?

Oddech to życie. Od jakości naszego oddechu zależy jakość naszego życia. Oddech niweluje stres, rozpuszcza napięcia z ciała, pomaga uwolnić nagromadzone emocje oraz nadmiar myśli.

Jak pracujemy?

Pracujemy w kameralnej grupie w zadbaniu o Twoje potrzeby i granice. Każda ceremonia zaczyna się od naszego krótkiego wprowadzanie w temat czakr (czym są i jak działają) oraz pracy z Twoją intencją, z jaką przychodzisz na ceremonię. Następnie połączysz się ze sobą i swoim ciałem poprzez krótką, łagodną medytację.

Kolejnym etapem jest pobudzenie ciała do pracy. Zrobimy kilka delikatnych rozluźniających ćwiczeń, aby poruszyć wszelkie zastoje.

Następnie położysz się na macie do ćwiczeń i zaczniemy pracę przez wprowadzenie ciała w stan przepływu energii poprzez pogłębiony oddech.
Zastymulujemy punkty akupresurowe i odblokujemy przepływ w Twoim ciele (zgodnie z wiedzą medycyny chińskiej i znajomości kanałów energetycznych (meridianów)). A zakończymy naszą ceremonię medytacją integrującą ciało, umysł i ducha.

Podczas całej naszej pracy, będzie nam towarzyszyć przepiękna muzyka, która wspiera całą pracę.

Co może się wydarzyć podczas Ceremonii?

Poprzez oddech połączysz się ze swoją duszą i dzięki temu nawiążesz kontakt z pamięcią swojego ciała. Możesz odkryć stare historie, przeżycia i emocje, które gdzieś głęboko nadal Cię trzymają i sprawiają, że przepływ energii jest zablokowany. Może pojawić się także płacz. I w jakikolwiek sposób zareagujesz, to jest właściwe dla Ciebie. W atmosferze zaufania i zaopiekowania pomożemy Tobie przejść przez ceremonię abyś mógł/a wyciągnąć lekcję z tych doświadczeń, zrozumieć je, uwolnić z ciała i dać im świeże spojrzenie. A wszystko po to, aby odczuć lekkość i radość płynącą z ciała.

Kiedy najlepiej skorzystać z ceremonii?

 • Jeśli czujesz, że nie masz energii,
 • Jeśli coś Cię boli, chwilowo lub przewlekle,
 • Jeśli czujesz stres i napięcie w ciele,
 • Jeśli potrzebujesz relaksu, spokoju lub odpoczynku,
 • Jeśli chcesz się oderwać od spraw codziennych,
 • Jeśli nie umiesz cieszyć się życiem,
 • Jeśli nie widzisz sensu w swoim życiu,
 • Jeśli towarzyszą Ci trudne emocje,
 • Jeśli nie czujesz kontaktu ze swoim ciałem,
 • Jeśli masz w sobie ciekawość i lubisz doświadczać,
 • Jeśli lubisz warsztaty oparte na oddechu i medytacji,
 • Jeśli chcesz pogłębić kontakt ze sobą.

Korzyści z wzięcia udziału w ceremonii?

Po takiej sesji:

 • Twoja energia witalna wzrośnie,
 • zmysły się wyostrzą,
 • Twoje ciało pozbędzie się napięć i stresów, dzięki czemu będziesz czuł/a się bardziej zrelaksowany/a i szczęśliwy/a,
 • uzyskasz szersze rozeznania nad sensem życia,
 • być może odkryjesz radość płynącą z życia,
 • będziesz mieć większą świadomość ciała,
 • uzyskasz poszerzoną percepcję,
 • przyjdzie do Ciebie więcej inspiracji,
 • uwolnisz jakieś trudne doświadczenie z pamięci Twojego ciała.

Kiedy nie wolno korzystać z ceremonii?

 • Kiedy jesteś pod wpływem alkoholu, narkotyków i innych substancji odurzających,
 • Kiedy cierpisz na ciężkie schorzenia, np. choroby serca, zaburzenia psychiczne,
 • Kiedy masz poważne problemy z oddychaniem,
 • Jeśli jesteś w ciąży.

Jak się przygotować?

 • Ubierz się wygodnie,
 • Nie jedz obfitego posiłku 2h przed Ceremonią,
 • Nie pij wody 30 min przed Ceremonią,
 • Pomyśl o intencji, z jaką chcesz przyjść.

Połącz się ze swoim ciałem przez oddech!

Serdecznie zapraszamy!

Ceremonię prowadzę wspólnie z moim partnerem Zbigniewem Parzychem. Razem tworzymy duet jako Zielona Para. Pod taką nazwą możesz znaleźć nas w mediach społecznościowych i na YT.

=====INFORMACJE ORGANIZACYJNE=====

Jeśli chcesz wziąć udział, zapraszamy do kontaktu

ZAPISY/KONTAKT: Zbigniew Parzych: 731 150 532
Zajęcia odbywają się regularnie. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy. Należy zapisywać się wysyłając smsa lub dzwoniąc pod numer telefonu: 731 150 532 (Zbigniew Parzych).
CZAS TRWANIA: 2 godz., 18.00 – 20.00
GDZIE: Grota Solna, ul. Spychalskiego 34, Poznań
WARTOŚĆ: Dane do przelewu/wpłaty podamy osobom zainteresowanym.
PROWADZĄCY: Zielona Para, czyli Zbigniew Parzych (terapeuta Energy Wash-Out, masażysta, refleksolog), Monika Andrzejewska (terapeutka EFT, seksuolożka, specjalistka TCM)