Zabieg na twarz przeciwzmarszczkowo-liftingujący – Shiatsu Facelift

Czym jest masaż ZEN-SHIATSU Facelift?

ZEN-SHIATSU Facelift – odmładzanie i likwidacja zmarszczek bez użycia skalpela

Na naszej twarzy zapisują się przeżycia, emocje i doświadczenia dnia codziennego. Natomiast w naszej głowie kłębią się myśli, które często nie dają odetchnąć. Dlatego holistyczny masaż twarzy, którym jest właśnie ZEN-SHIATSU Facelift ma właściwości kojące i przywracające harmonię dla naszego całego ciała. Jest bardzo przyjemnym zabiegiem, aby nasza głowa odpoczęła, odpuściła a nasza twarz uwolniła napięcia i nabrała blasku. Poczujesz odprężenie i odświeżenie już po jednym masażu.

Czym jest masaż ZEN-SHIATSU?

Masaż twarzy ZEN-SHIATSU Facelift jest połączeniem starożytnej wiedzy, japońskiej sztuki masażu twarzy, jak i wiedzy z zakresu zachodniej anatomii. Masaż ten wykorzystuje delikatne, precyzyjne dotknięcia, aby stymulować punkty akupresury na twarzy, szyi, głowie i dekolcie.
To nie tylko pomaga poprawić elastyczność i jędrność skóry, wpływać na mięśnie twarzy, poprawiać ukrwienie i przepływ limfy, ale także wzmacnia naturalne procesy regeneracyjne organizmu, pomagając w redukcji napięcia mięśniowego i stresu. Jest to prawdziwe doświadczenie odnowy dla ciała i duszy.

Jest to bardzo efektywna i jednocześnie naturalna technika przywracająca blask i naturalne piękno. Na twarzy znajdują się początki i zakończenia 6 meridianów (kanałów energetycznych, przez które przepływa energia życiowa), które przebiegają również przez całe ciało. W wyniku tego, pracując na twarzy i szyi przyczyniamy się do uwolnienia blokad i odprężenia całego ciała.

Jak działa masaż ZEN-SHIATSU Facelift?

– Uspokaja.
– Likwiduje stres i napięcia.
– Pomocny przy takiej dolegliwości, jak szczękościsk czy bruksizm (zgrzytanie zębami we śnie).
– Poprawia ukrwienie i przepływ limfy twarzy.
– Przywraca elastyczność i jędrność mięśni twarzy.
– Wzmacnia witalność i poprawia fizyczne samopoczucie.
– Pobudza samouzdrawiające siły organizmu.
– Odmładza wygląd.
– Pomaga odzyskać blask.
– Likwiduje zmarszczki.
– Poprawia elastyczność.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania?

– Pierwszy trymestr ciąży
– Zmiany skórne (rozsiane i ropne)
– Botox: po 6 tygodniach od zabiegu można wykonać ZEN-SHIATSU Facelift.

Jak pracujemy?

Poczęstuję Cię wodą lub herbatą ziołową, w zależności od Twoich preferencji.

Zapytam Ciebie z jaką intencją przychodzisz. Czy to ma być relaks, czy zupełnie coś innego.

Następnie kładziesz się na specjalnym materacu ułożonym bezpośrednio na podłodze lub też kozetce do masażu.

Podczas pierwszej części zabiegu pracuję na mięśniach twarzy oraz punktach akupresurowych znajdujących się na twarzy, szyi, głowie i dekolcie.

W drugiej części przechodzę do pracy na oleju, dzięki czemu poprawia się jędrności skóry oraz likwidują się zmarszczki. Z tej części możesz zrezygnować, jeśli zależy Ci wyłącznie na odstresowaniu się.

Masażowi towarzyszy spokojna muzyka w tle.

Jak się przygotować?

Ubierz się luźno i swobodnie.

Przyjdź bez makijażu, jeśli masaż ma się zakończyć częścią z użyciem oleju.

Ostatni posiłek powinien być zjedzony najpóźniej 1-1,5 godz. przed masażem, gdyż na twarzy i głowie są punkty, które połączone są z układem trawiennym.

W dniu wykonywania masażu nie należy spożywać napojów alkoholowych.

Pomyśl o intencji, z jaką przychodzisz na masaż. Czy ma to być odstresowanie czy zupełnie coś innego.

Częstotliwość wykonywania zabiegów: dla utrwalenia efektu Shiatsu Facelift zaleca się wykonanie 6 zabiegów w odstępach czasu 1-tygodniowych lub 2-tygodniowych.

Czas trwania zabiegu ZEN-SHIATSU Facelift: 30-60 minut w zależności czy decydujesz się na drugą część masażu z użyciem olejku. Mężczyźni bardzo często rezygnują z drugiej części, kobiety natomiast nie.