Zen-Shiatsu Massage – całe ciało (w ubraniu, bezolejowy)
Zen-Shiatsu Massage jest delikatnym i bezpiecznym masażem utrzymującym ciało i umysł w harmonijnej równowadze. Bazuje na holistycznym systemie wiedzy Tradycyjnej Medycyny Chińskiej oraz zachodnich technikach pracy z ciałem. Pobudza samouzdrawiające siły organizmu. Bardzo skutecznie przyczynia się do wzmocnienia sił życiowych i zapobiega zaburzeniom zdrowotnym już na początkowym etapie, a także łagodzi i wspomaga leczenie istniejących chorób.
Stosowany profilaktycznie przyczynia się do zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Korzystnie działa zarówno na dzieci, dorosłych jak i osoby starsze.
Organizm ludzki w szerokim zakresie leczy się sam, gdyż posiada siły regenerujące i przywracające sprawność. Czasem wystarczy go w tym tylko wspomóc wykorzystując naturalne metody, do których zalicza się między innymi Shiatsu
Jak przebiega?
Przebierasz się w wygodnie ubranie, które przynosisz ze sobą. Kładziesz się na specjalnym materacu ułożonym bezpośrednio na podłodze. Masażowi towarzyszy spokojna muzyka w tle.
Cały zabieg wykonuję w oparciu o wcześniej przeprowadzoną diagnostykę według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (diagnoza z języka, pulsu, powłok brzusznych, pleców) oraz przeprowadzam wywiad na temat ogólnej kondycji psycho-fizycznej. Na tej podstawie dobieram strategię działania i zestaw technik i punktów aktywnych biologicznie.
Pracuję na meridianach (kanałach przebiegających wzdłuż ciała, przez które przepływa energia życiowa) i punktach aktywnych biologicznie (punktach akupresurowych położonych wzdłuż meridianów).
Cały masaż wykonywany jest płynnie dając efekt odprężenia i relaksu. Tylko w takim stanie można przywrócić pełną równowagę w ciele Pacjenta i pozytywnie wpłynąć na jego stan psycho-fizyczny. Wiele osób nawet zasypia dzięki temu, że ciało się odpręża.
Masaż jest bezbolesny. Czasem może zdarzyć się, że niektóre punkty mogą być mniej przyjemne w odczuciu, jednak nie sprawia to bólu.
Dodatkowo do masażu można włączyć minerały, które mają właściwości lecznicze oraz moksę czy aurikuloterapię (akupunktura ucha).
Jak działa masaż?
Bardzo skutecznie przyczynia się do wzmocnienia sił życiowych i zapobiega zaburzeniom zdrowotnym już na początkowym etapie, a także łagodzi i wspomaga leczenie istniejących chorób.
Szczególnie pomocny:
– Dla uspokojenia i głębokiego odprężenia
– Przy przemęczeniu fizycznym i psychicznym
– Likwidacji stresu, napięcia oraz nagromadzonych emocji
– Dla zmniejszenia napięcia mięśni w barkach, szyi i karku
– Dla poprawy jakość snu
– Przy nadpobudliwości
– Przy lękach
– Przy depresji
– Przy bólach głowy, migrenach
– Przy bólach pleców oraz stawów
– Przy reumatyzmie
– Przy problemach menstruacyjnych (napięcia miesiączkowe, bolesne miesiączki, nadmierne krwawienia, brak miesiączki)
– Przy problemach trawiennych (niestrawność, refluks, zgaga)
– Przy problemach z wypróżnianiem
– Przy problemach gastrycznych
– Przy astmie
– Dla zmniejszenia ciśnienie krwi
– Dla poprawy krążenia
– Dla oczyszczania organizmu z toksyn
– Dla wzmocnienia sił obronnych organizmu
– Dla regeneracji i odmłodzenia
– Dla przedłużenia życia
– Dla wzmocnienia witalności i poprawy samopoczucia.
Jak się przygotować do masażu?
– Należy założyć lub zabrać ze sobą luźne, niekrępujące ruchów ubranie (wskazane długie legginsy lub spodnie dresowe oraz bluzka z długim rękawem).
– Należy zabrać ze sobą ciepłe skarpety na przebranie.
– Minimum 2 godz. przed masażem nie powinno spożywać się ciężkich posiłków (pić można).
– Ostatni posiłek powinien być zjedzony najpóźniej 1 godz. przed masażem.
– W dniu wykonywania masażu nie należy spożywać napojów alkoholowych.
Jakie są przeciwwskazania do wykonania masażu?
– Ciężkie schorzenia serca, wątroby, płuc i nerek.
– Nowotwory.
– Krwawienia wewnętrzne (np. wrzody żołądka).
– Świeże złamania.
– Uszkodzenia wnętrzności.
– Pierwszy trymestr ciąży.
Należy pamiętać, że w przypadku poważnych dolegliwości, SHIATSU nigdy nie może zastąpić wizyty u lekarza. Może natomiast wspomóc powrót do zdrowia, jeśli oczywiście nie ma przeciwwskazań do jego wykonania.
Częstotliwość wykonywania masaży
1-5 razy w tygodniu w przypadku dokuczliwych dolegliwości lub profilaktycznie.
Aby zmiany trwale wpisały się w pamięć mózgu i ciała, masaże należy powtarzać przynajmniej 1-4 razy w miesiącu w regularnych odstępach czasowych.
Czas trwania masażu
Pierwsza wizyta 90 min, każda następna 60 min.